دوشنبه، 10 مهر 1402
رخدادشهر » شهری » برنامه افتتاح ۱۰ هزار واحد مسکونی در بافت‌های فرسوده

برنامه افتتاح ۱۰ هزار واحد مسکونی در بافت‌های فرسوده

کد خبر: 9873

در حال حاضر ۱۴۶ هزار واحد در بافت‌های فرسوده به مرحله‌ی ساخت رسیده و در هفته دولت ۱۰ هزار واحدِ نوسازی شده به بهره‌برداری می‌رسد.

رخدادشهر: در هفته دولت۱۰ هزار واحد نوسازی‌شده در بافت‌های فرسوده به بهره‌برداری می‌رسد. هم‌زمان با افتتاح‌ واحدهای مسکونی بخشی از خدمات زیربنایی و روبنایی نیز افتتاح خواهد شد.

این خبر را محمد آیینی ـ مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران اعلام کرده و گفته است: روند نوسازی و مقاوم‌سازی در دو سال گذشته و طی دولت سیزدهم شتاب مناسبی پیدا کرده و رکوردهای سال‌های گذشته شکسته شده است. هم‌اکنون نوسازی واحدهای مسکونی در بافت‌های فرسوده از مرز ۱۴۶ هزار واحد عبورد کرده که امیدواریم به زودی این رقم به ۲۰۰ هزار واحد ارتقا یابد.

بنابراین گزارش، آبان ماه سال گذشته وزارت راه و شهرسازی به منظور تسریع در فرآیند نوسازی و بهسازی واحدهای فرسوده، بسته تشویقی ۱۹ بندی را ابلاغ کرد. پنج امتیاز مهم در بسته تشویقی وجود دارد که باعث ثبت  رکوردهایی در نوسازی مسکن شد. تسهیل در تامین پارکینگ، تسهیل شرایط توده و نما، اعطای یک یا دو طبقه تشویقی و ایجاد کاربری انتفاعی در طبقه همکف به منظور حمایت از کسب و کارهای خانگی با تامین شرایطی از جمله این مشوق‌ها است.

ایسنا نوشت، آمار و ارقام نشان می‌دهد در سال ۱۴۰۰ صدور پروانه در بافت‌های فرسوده از مرز ۶۱ هزار فقره عبور کرد. سال ۱۴۰۱ این عدد به ۶۴ هزار و ۴۸۵ واحد رسید. امسال نیز تاکنون حدود ۲۰ هزار  واحد پروانه ساختمانی در بافت‌های فرسوده کل کشور صادره شده که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ۴۱ درصد رشد نشان می‌دهد. در شهر تهران این رقم افزایش ۲۰۰ درصد یافته است.

انتهای پیام/

دسته بندی: شهری
تبلیغ

نظر شما

  • نظرات ارسال شده شما، پس از بررسی و تأیید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
نام شما : *
ایمیل شما :*
نظر شما :*
کد امنیتی : *
عکس خوانده نمی‌شود
برای کد جدید روی آن کلیک کنید