یکشنبه، 13 فروردین 1402
رخدادشهر » فرهنگ و هنر » گردهمایی نهم مؤسسات فعال آموزش زبان فارسی در جهان برگزار می‌شود

گردهمایی نهم مؤسسات فعال آموزش زبان فارسی در جهان برگزار می‌شود

کد خبر: 9143

نهمین گردهمایی مؤسسه‌ها و نهادهای فعال حوزه آموزش زبان و ادبیات فارسی در جهان توسط بنیاد سعدی فردا سه‌شنبه نهم اسفند برگزار می‌شود.

به گزارش خبرگزاری مهر، نهمین گردهمایی مؤسسه‌ها و نهادهای فعال حوزه آموزش زبان و ادبیات فارسی در جهان از سوی بنیاد سعدی و به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی تهران، سه شنبه نهم اسفندماه ۱۴۰۱ برپا می‌شود.

در این همایش یک روزه که از ساعت ۷:۳۰ صبح تا ۱۷:۳۰ بعدازظهر در ساختمان مرکزی دانشگاه علوم پزشکی تهران برگزار می‌شود، رئیس بنیاد سعدی، رئیس و معاون دانشگاه علوم پزشکی دانشگاه تهران، رئیس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، معاون وزیر علوم و رئیس سازمان امور دانشجویان و مدیران و معاونانی از وزارت امورخارجه، آموزش و پرورش، فرهنگ و ارشاد اسلامی و دانشگاه‌ها و مراکز آزفا به همراه استادان این حوزه در بخش افتتاحیه و رونمایی از جدیدترین محصولات بنیاد سعدی، امضا تفاهم نامه با وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی حضور دارند.

در این همایش همچون سال‌های گذشته، دو نشست تخصصی برگزار می‌شود؛ نشست نخست با موضوع «بین المللی سازی آموزش عالی و جایگاه آموزش زبان فارسی» به دبیری شهروز فلاحت پیشه، معاون امور بین‌الملل بنیاد سعدی و نشست دوم با موضوع «تضمین کیفیت در آموزش زبان فارسی» به دبیری امیر زندمقدم، معاون آموزش و پژوهش بنیاد سعدی و با حضور معاون بین الملل دانشگاه علوم پزشکی تهران و برخی از دستگاه‌های دولتی و خصوصی مرتبط تشکیل می‌شود و اقدامات دستگاه‌های دولتی مسئول، سیاست‌گذاری‌های کلان آموزشی، هم‌افزایی بین دستگاه‌ها، مخاطبان غیر ایرانی و ایرانیان خارج از کشور و پیشنهادات اجرایی بررسی می‌شود.

در این همایش مراسم یادبودی از استاد فقید، مرحوم حسن ذوالفقاری نیز برگزار می‌شود و همچنین از رضامراد صحرایی، معاون پیشین آموزش و پژوهش بنیاد سعدی تقدیر به عمل می‌آید. در پایان همایش نیز با حضور رئیس بنیاد سعدی، جمع‌بندی دستاوردهای این همایش و تعیین سیاست‌های کلی برای دهمین گردهمایی سالانه متولیان زبان فارسی انجام می‌گیرد.

در حاشیه این گردهمایی نمایشگاه معرفی آثار منتشره بنیاد سعدی و دیگر مؤسسه‌های فعال در آموزش زبان و ادبیات فارسی در جهان برگزار می‌شود و نیز سامانه‌های مجازی آموزش زبان فارسی بنیاد سعدی به صورت برخط به نمایش گذاشته می‌شود.

کد خبر 5720295

منبع: mehrnews-5720295

دسته بندی: فرهنگ و هنر
تبلیغ

نظر شما

  • نظرات ارسال شده شما، پس از بررسی و تأیید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
نام شما : *
ایمیل شما :*
نظر شما :*
کد امنیتی : *
عکس خوانده نمی‌شود
برای کد جدید روی آن کلیک کنید