یکشنبه، 31 تیر 1403
رخدادشهر » فرهنگ و هنر » «ماجرای یوزی کوچولو» برای بچه‌ها منتشر شد

«ماجرای یوزی کوچولو» برای بچه‌ها منتشر شد

کد خبر: 3585

کتاب داستان «ماجرای یوزی کوچولو» نوشته یوسف بهمن آبادی توسط انتشارات سفیر خرد برای بچه‌ها منتشر و راهی بازار نشر شد.

به گزارش خبرنگار مهر، کتاب داستان «ماجرای یوزی کوچولو» نوشته یوسف بهمن آبادی و تصویرگری مهسا ولی زاده توسط انتشارات سفیر خرد به تازگی برای گروه سنی ب و ج منتشر شده است. این کتاب داستان یک یوزپلنگ به همراه مادرش است که در جنگل زندگی می‌کنند.

این کتاب به تشریح وقایعی می‌پردازد که یوزپلنگ ایرانی با آنها مواجه است و در چهار بخش مرتبط نگاشته شده که در هر بخش، یکی از مسائل پیش روی یوزپلنگ ایرانی مطرح شده است. همچنین در این کتاب به تعدادی از گونه‌های جانوری نادر کشور حاضر در محیط زندگی یوزپلنگ شامل کوکَر، هوبره و غیره به عنوان شخصیت‌های داستان اشاره شده است.
در واقع این کتاب روایتی از عدم رعایت حقوق محیط زیست و جانواران توسط انسان هاست و نشان می‌دهد که تا چه اندازه رفتار ما نسبت به حیوانات می‌تواند در انقراض گونه‌های مهم تأثیرگذار باشد.

در بخشی از این کتاب قصه می‌خوانیم:

«کوکَر این را گفت و پرواز کرد. به بالای کوه رسید. دنبال دوستش گشت اما آنجا نبود. به پرواز خود ادامه داد. به سمت برکه رفت. یوزپلنگ مشغول خوردن آب بود.

کوکر روی درخت نشست و گفت: «سلام دوست قدیمی!» یوزپلنگ سرش را بالا آورد، آب را قورت داد و گفت: «سلام آقا کوکر! چه خبر! اینجا چکار می‌کنی؟» کوکر گفت: «راستش، یه مشکلی پیش آمده، فقط شما می‌توانید کمک کنید.» کوکر قضیه را گفت. اشک بر گوشه چشمان یوزپلنگ جاری شد. با حالتی بغض آلود، گفت: «ای وای از سرنوشت ما.»

یوزپلنگ درحالی که به دور دست نگاه می‌کرد، آه سردی کشید و به کوکَر گفت: «سریع تر برویم که بچه برداردم تنهاست.»

آنها با سرعت به سمت یوزپلنگ کوچک حرکت کردند تا بالاخره به نزدیک درخت رسیدند. بچه یوزپلنگ از شدت گریه، خوابش برده بود. صدای نفس زدن‌های یوزپلنگ، یوزی کوچولو را از خواب بیدار کرد. کوکَر و یوزپلنگ را جلوی خود دید. یکدفعه پاهای خود را جمع کرد و جلویشان ایستاد. در همان حال، رو به کوکَر کرد و با صدایی گرفته، گفت: «مادرم، مادرمو دیدی؟»

کتاب «ماجرای یوزی کوچولو» در ۲۴ صفحه رنگی، شمارگان هزار نسخه و قیمت ۶۰ هزار تومان عرضه شده است.

کد خبر 5643008

منبع: mehrnews-5643008

دسته بندی: فرهنگ و هنر
تبلیغ

نظر شما

  • نظرات ارسال شده شما، پس از بررسی و تأیید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
نام شما : *
ایمیل شما :*
نظر شما :*
کد امنیتی : *
عکس خوانده نمی‌شود
برای کد جدید روی آن کلیک کنید