یکشنبه، 31 تیر 1403
رخدادشهر » فرهنگ و هنر » تولید فیلم های کوتاه داستانی کودک و نوجوان در اولویت است

مدیر اجرایی سی‌وششمین جشنواره فیلم کودک و نوجوان در اصفهان:

تولید فیلم های کوتاه داستانی کودک و نوجوان در اولویت است

کد خبر: 10906

مدیر اجرایی سی‌وششمین جشنواره فیلم کودک و نوجوان در اصفهان گفت: در این دوره از تولید فیلم‌های کوتاه داستانی کودک و نوجوان اولویت ما موضوع «برای کودک و نوجوان» است

رخدادشهر: نشست خبری و آیین رونمایی از پوستر سومین فراخوان تولید فیلم‌های کوتاه داستانی کودک و نوجوان اصفهان برگزار شد. در این نشست میثم بکتاشیان اظهار کرد: قول دادیم ۱۴۰۳ سال پر فروغی برای حوزه فرهنگ و هنر شهر اصفهان باشد و امیدوار هستیم که امسال بتوانیم حرکت‌ها و رویدادهای هنری خوبی را داشته باشیم.

وی با بیان اینکه یکی از رویدادهای بسیار مهم موضوع راه‌اندازی دوباره تولید فیلم‌های کوتاه داستانی کودک و نوجوان در اصفهان است، ادامه داد: در جلسات متعددی سوال می‌شود که جشنواره کودک و نوجوان در اصفهان چه آورده‌ای می‌تواند برای هنرمندان اصفهانی داشته باشد؟ به طور کلی تلاش ما بر این بود که بتوانیم با همکاری شهرداری و اعضای شورای شهر در بودجه بندی ۱۴۰۳ که در اواخر سال ۱۴۰۲ به انجام رسید بتوانیم ردیف تولید فیلم‌های کوتاه داستانی و مستند را در بودجه پایدار کنیم که به لطف خدا با همکاری‌ای که هم در شهرداری اصفهان و هم با اعضای شورای اسلامی صورت پذیرفت توانستیم در بودجه ۱۴۰۳ این ردیف بسیار مهم را قرار دهیم.

مدیر اجرایی سی‌وششمین جشنواره فیلم کودک و نوجوان در اصفهان عنوان کرد: این رخداد اولین‌بار در سال ۱۳۹۳ آغاز شد که بسیار حرکت خوبی در اصفهان اتفاق افتاد، نزدیک به ۴۳ فیلم کوتاه ساخته شد و توانستیم یک جریان بسیار مهمی را در حوزه فرهنگ و هنر اصفهان پایدار کنیم.

وی افزود: امروز اعلام فراخوان دوره سوم آغاز خواهد شد و به دنبال این هستیم که بتوانیم فضا و بستری فراهم شود تا هنرمندان جوان شهرمان بتوانند با موضوع کودک و نوجوان تولیدات خود را داشته باشند.

میثم بکتاشیان با اشاره به اینکه به دو دلیل وارد فضای کودک و نوجوان شدیم، گفت: تلاش شده است تا از ظرفیت جشنواره فیلم کودک و نوجوان که در اصفهان برگزار می‌شود بتوانیم برای مطرح کردن، شناساندن و حضور هنرمندان اصفهانی در این جشنواره استفاده بهینه داشته باشیم؛ همچنین از آنجایی که آینده هر کشوری و هر تمدنی به نسل کودک و نوجوان آن مرتبط است و باتوجه به نگاه تمدنی که به موضوع کودک و نوجوان در شهر اصفهان داریم تلاش شد که بتوانیم برای مخاطب خاص این موضوع تولیدات فرهنگی و هنری را داشته باشیم و بتوانیم موضوعات این نسل را در قالب هنر بیان و به آن توجه ویژه داشته باشیم.

وی با بیان رویکرد این دوره از دبیرخانه مطرح کرد: در این دوره دو رویکرد «برای کودک و نوجوان» و «درباره کودک و نوجوان» را داریم. لازم به ذکر است هنگامی که صحبت در مورد کودک و نوجوان می‌شود موضوع فیلم طوری است که در آن کودک نقش دارد اما موضوع و پیام فیلم برای بزرگترها، والدین و همه کسانی است که با موضوع کودک و نوجوان در ارتباط هستند، ولی وقتی می‌گوییم برای کودک و نوجوان یعنی موضوع و مخاطب فیلم خود کودک و نوجوان است و به موضوعات، خلاقیت و زیباشناسی خود حوزه کودک و نوجوان پرداخته می‌شود.

معاون فرهنگی و هنری سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری اصفهان ادامه داد: در این دوره از تولید فیلم‌های کوتاه داستانی کودک و نوجوان اولویت ما موضوع «برای کودک و نوجوان» است تا پیام آن برای خود مخاطب این قشر باشد؛ همچنین نوجوانی حوزه بسیار حساسی است که عموماً ممکن است کمتر به این رده سنی پرداخته شده باشد در همین راستا نسبت به حوزه کودک و نوجوان برای ما نوجوانی حوزه مهم‌تری است و در فراخوان اولویت بالاتری نسبت به حوزه کودک برای تولیدات خواهد داشت.

وی افزود :هنرمندان علاقه مند می توانند آثار خود را از طریق isfahanfarhang.ir/farakhanfilm و بر اساس آیین نامه و شرایط اعلام شده ارسال کنند.

انتهای پیام/

دسته بندی: فرهنگ و هنر
تبلیغ

نظر شما

  • نظرات ارسال شده شما، پس از بررسی و تأیید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
نام شما : *
ایمیل شما :*
نظر شما :*
کد امنیتی : *
عکس خوانده نمی‌شود
برای کد جدید روی آن کلیک کنید