یکشنبه، 2 اردیبهشت 1403
رخدادشهر » اقتصادی » پروژه‌های انتقال آب از خزر و خلیج فارس به کجا رسیدند؟

پروژه‌های انتقال آب از خزر و خلیج فارس به کجا رسیدند؟

کد خبر: 10422

سخنگوی صنعت آب گفت: در صورتی که پروژه انتقال آب خزر از سوی صنایع سرمایه‌گذاری شود و شرکت پروژه با کمک صنایع تشکیل شود؛ می‌تواند منطبق با روش متداول برای طرح‌های دریایی پیگیری شود.

رخدادشهر: عیسی بزرگ‌زاده درباره پروژه‌های انتقال آب از دریا اظهار داشت: ما ۵ پروژه و خط انتقال آب از داریم، خط شماره یک آخرین مراحل اجرا را طی می‌کند، بیش از ۹۷ درصد پیشرفت کار دارد و در فاز بهره‌برداری قرار دارد؛ این خط به استان‌های هرمزگان، کرمان و یزد آبرسانی می‌کند.

وی افزود: خط شماره دوم که سال گذشته کلنگ‌زنی شد به موازات خط شماره یک بوده و بناست که به هرمزگان، کرمان و یزد آبرسانی کند.

سخنگوی صنعت آب گفت: خط شماره ۳ که دارای دو بخش است یک بخش از بندر سیریک تا کپه‌نمکی سیرجان و خط دیگر از کپه‌نمکی سیرجان تا اصفهان است، این خط از کپه‌نمکی سیرجان تا اصفهان به طور موقت به میزان ۷۰ میلیون متر مکعب از خط شماره یک آب دریافت می‌کند و نزدیک ۶۵ درصد پیشرفت کار دارد، بخش کپه‌نمکی سیرجان-اصفهان سال جاری  به اتمام می‌رسد.

وی بیان داشت: خط شماره ۴ کریدور شرق است که از چابهار آب را دریافت و وارد خراسان جنوبی و خراسان رضوی می‌شود و اکنون در کل حدود ۱۳ درصد پیشرفت دارد در بخش سیستان حدود ۲۰ درصد پیشرفت دارد و منابع آب لازم را برای شهر زاهدان در منطقه سیستان و برخی شهرهای مسیر در استان سیستان و بلوچستان تامین می‌کند.

بزرگ زاده تصریح کرد: خط شماره ۵ هم از پارسیان و لامرد در استان فارس آبگیری می‌کند، اکنون در حال اجرا است.

 ایلنا نوشت، وی یادآور شد: به استثنای خط یک که در حال بهره‌برداری است بقیه پروژه‌ها در حال اجرا هستند.

سخنگوی صنعت آب درباره انتقال آب از خزر به سمنان نیز گفت: این پروژه هم در صورتی که از سوی صنایع سرمایه‌گذاری شود و شرکت پروژه با کمک صنایع تشکیل شود؛ می‌تواند منطبق با روش متداولی که برای طرح‌های دریا داریم؛ پیگیری شود.

 
انتهای پیام/

دسته بندی: اقتصادی
تبلیغ

نظر شما

  • نظرات ارسال شده شما، پس از بررسی و تأیید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
نام شما : *
ایمیل شما :*
نظر شما :*
کد امنیتی : *
عکس خوانده نمی‌شود
برای کد جدید روی آن کلیک کنید