یکشنبه، 2 اردیبهشت 1403
رخدادشهر » میراث فرهنگی و گردشگری » ضرورت اجرای مصوبات شورای فرهنگ عمومی کشور در ایام نوروز

رئیس ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر کشور تأکید کرد

ضرورت اجرای مصوبات شورای فرهنگ عمومی کشور در ایام نوروز

کد خبر: 10393

معاون گردشگری کشور و رئیس ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر کشور در نامه‌ای به مدیران کل استان‌ها بر اجرای مصوبات هشتصد و شانزدهمین جلسه شورای فرهنگ عمومی کشور درباره برنامه های فرهنگی و معنوی ماه رمضان ۱۴۰۳ در تقارن با تعطیلات و سفرهای نوروزی تأکید کرد.

رخدادشهر: در نامه علی اصغر شالبافیان (معاون گردشگری کشور و رئیس ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر) به مدیران کل استان‌های وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی آمده است: با توجه به در پیش بودن ایام نوروز و شروع سفرهای نوروزی و تقارن ماه رمضان با تعطیلات به پیوست تصویر مصوبه هشتصد و شانزدهمین جلسه شورای فرهنگ عمومی کشور مورخ هشتم اسفندماه ۱۴۰۲ در خصوص برنامه‌های فرهنگی و معنوی ماه رمضان ۱۴۰۳در تقارن با تعطیلات و سفرهای نوروزی ارسال می‌شو، پیگیری‌ها و اهتمام لازم برای اجرای مفاد آن به ویژه موارد ذیل را بعمل آورده و از نتیجه اقدامات این معاونت مطلع کنند.  

۱- فعال شدن دستگاه‌های فرهنگی اجتماعی برای تامین اوقات فراغت شهروندان در تعطیلات نوروزی و برنامه ریزی اماکن و نهادهای فرهنگی هنری به ویژه شهرداری‌ها در رویدادسازی شهری متناسب با ماه مبارک رمضان.  

۲- راه اندازی پویش شهر ما روزه دار است و اطلاع‌رسانی از طریق نصب در مراکز اقامتی و پذیرایی مجاز به ارائه خدمات و مبادی ورودی شهرها و استان‌ها به منظور افزایش مسئولیت مومنانه شهروندان و مسافران نوروزی 

۳- ایجاد امکان تفریح دید و بازدید و تنوع بخشی به فعالیتهای معنوی مساجد و بقاع متبرکه که در فاصله زمانی افطار تا سحر. 

۴- متناسب‌سازی فضاها و واحدهای مجاز پذیرایی و خدماتی با حجم تقاضای گردشگری (مسافر) براسای تصمیم و تدبیر استانداران و ستادهای خدمات سفر استان، مساعدت پلیس اماکن فراجا و ابلاغ آن برای اجرا به دستگاه‌های ذی ربط.  

۵- رعایت متقابل شأن میزبان و مسافران نوروزی معذور از روزه داری و اطلاع‌رسانی رسمی واحدهای ارائه خدمات به مسافران (تکفیک از منظر عمومی شهر) از طریق الزام اماکن خدماتی مجاز به نصب اعلان ویژه مسافران نوروزی» در ورودی.  

۶- اجرای ابلاغیه وزارت کشور و شورای پاسداشت زبان فارسی در خصوص فارسی‌نویسی تبلیغات گردشگری خصوصا اسامی شهرها و سایر خدمات و محتوای گردشگری داخلی 

اجرای سایر ابلاغیه‌های ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر در خصوص سفرهای نوروزی.  

لازم به ذکر است مصوبه مذکور در ستاد اجرایی خدمات سفر استان نیز مطرح و تصمیمات اجرایی مرتبط با آن اتخاذ شود.

 
انتهای پیام/

تبلیغ

نظر شما

  • نظرات ارسال شده شما، پس از بررسی و تأیید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
نام شما : *
ایمیل شما :*
نظر شما :*
کد امنیتی : *
عکس خوانده نمی‌شود
برای کد جدید روی آن کلیک کنید