یکشنبه، 2 اردیبهشت 1403
رخدادشهر » شهری » کیفیت پایین خودروها مصرف بنزین را چند برابر کرده است

کیفیت پایین خودروها مصرف بنزین را چند برابر کرده است

کد خبر: 10325

رئیس شورای شهر تهران نسبت به کیفیت خودروها انتقاد کرد و گفت: این مسئله باعث افزایش مصرف بنزین شده است.

رخدادشهر: مهدی چمران؛ رئیس شورای اسلامی شهر تهران در آیین افتتاحیه پنجمین نمایشگاه خودروی تهران اظهار کرد: در ارتباط با خودرو چالش‌ها و مشکلات زیادی داریم. هم در ساخت خودرو و هم فروش آن به مردم، هم به‌کارگیری و هم خصوصیاتی که باید خودروی داخلی متناسب با خودروهای به روز دنیا داشته باشد؛ در همه این موارد دارای معضلاتی هستیم.

رئیس شورای شهر تهران با بیان اینکه گفته می‌شود حد متوسط مصرف بنزین ما حدود 110 میلیون لیتر در روز است و با مصرف کشورهای بزرگ دنیا برابری می‌کند، تصریح کرد: میزان مصرف سوخت ما با تعداد اتومبیل و جمعیت کمتر نسبت به کشورهایی ‌که چندین برابر ما جمعیت دارند، برابر است و این به موضوع خودرو برمی گردد.

وی افزود: اتومبیل‌های ما مصرف سوخت مناسب را ندارند و نتیجه سوزاندن آن در خودروها، آلودگی هوا است. در حالی که باید از دیدن هوای آلوده تعجب کنیم امروز از دیدن هوای پاک و صاف تعجب می‌کنیم. ما هنوز اتومبیل‌هایی داریم که در 100 کیلومتر حدود 15 لیتر سوخت مصرف می‌کنند. در حالی که خودروهای دنیا به سمت مصرف 4 لیتر در 100 کیلومتر می‌روند. اینجا است که خودروساز باید به میدان بیاید.

چمران ادامه داد: موقعی می‌توانیم بگوییم که صنعت خودروسازی ما پیشرفته است که از نظر مصرف سوخت در حد پایینی باشد.

وی تاکید کرد: البته بخشی از آلودگی‌ها به دلیل فرسودگی خودروها و موتورسیکلت‌هاست. گفته می‌شود 20 تا 22 درصد آلودگی هوا مربوط به موتورسیکلت‌های فرسوده است.

چمران درباره بحث اتوبوس و تولید داخل آن گفت: دو سال است که در شهر تهران تلاش می‌کنیم که اتوبوس تامین کنیم اما کارخانه‌های تولید داخل اعلام کردند که در ماه حداکثر اتوبوسی که به ما تحویل می‌دهند 50 دستگاه بیشتر نیست و در بحث خودروهای سواری نیز همین کمبود را دارند تا جایی که کار به قرعه کشی برای خرید خودرو می‌رسد.

تسنیم نوشت، رئیس شورای شهر تهران درباره موضوع نمایشگاه نیز تصریح کرد: گاهی یک فضا را برای نمایشگاه می‌سازند اما گاهی فضایی ساخته می‌شود و هر مجموعه ای برای اینکه تولیدات خودش را ارائه کند از آن استفاده می‌کند و آن فضا با کمترین امکانات باقی می‌ماند و تبدیل به نمایشگاه می‌شود؛ ما باید از آن نمایشگاه انتقاد کنیم نه از فضایی که بر پایه برگزاری نمایشگاه ساخته شده و درباره آن فکر شده و به گونه ای زیبنده ایجاد شده که یکی از نمایشگاه‌های برتر خاورمیانه است و می‌تواند برای برقراری نمایشگاه‌های مختلف بسیار مناسب باشد، از چنین نمایشگاهی استقبال می‌کنیم. 

وی گفت: امیدواریم هم‌ صنعتگران و هم وزارت صمت برای برپایی نمایشگاه‌ها به یک نمایشگاه ارزنده در سطح بین‌المللی که مایه آبروی ما است رو به بیاورند و در فضایی که مشکلات ترافیکی برای شهروندان ایجاد می‌کند، اصراری به برگزاری نمایشگاه نداشته باشند.

انتهای پیام/

دسته بندی: شهری
تبلیغ

نظر شما

  • نظرات ارسال شده شما، پس از بررسی و تأیید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
نام شما : *
ایمیل شما :*
نظر شما :*
کد امنیتی : *
عکس خوانده نمی‌شود
برای کد جدید روی آن کلیک کنید