شنبه، 11 آذر 1402
رخدادشهر » جامعه » اجرای طرح سراسری مقابله با قاچاق سوخت و خودروهای شوتی

رئیس پلیس امنیت اقتصادی فراجا اعلام کرد

اجرای طرح سراسری مقابله با قاچاق سوخت و خودروهای شوتی

کد خبر: 10179

رئیس پلیس امنیت اقتصادی فراجا با اشاره به اجرای طرح مقابله با قاچاق سوخت و خودروهای شوتی گفت: طرح مقابله با خودروهای شوتی به‌طور مستمر در دستور کار پلیس قرار دارد.

رخدادشهر: سردار حسین رحیمی با اشاره به اجرای طرح مقابله با قاچاق سوخت و خودروهای شوتی در سراسر کشور اظهار داشت: متاسفانه به دلایل مختلف اقتصادی، فرهنگی، سیاسی، اجتماعی و ... شاهد قاچاق معکوس سوخت از برخی نقاط کشور به کشور های همسایه هستیم.

رئیس پلیس امنیت اقتصادی فراجا با بیان این که ارزانی سوخت در کشور در مقایسه با کشورهای همسایه، وجود برخی نابسامانی‌ها در عرضه سوخت، وجود سوداگران و سودجویان فرصت‌طلب و ... از جمله دلایل این موضوع هستند که باید مرتفع شوند و تدابیر لازم در این خصوص اندیشیده شود، بیان داشت: سوخت‌های فسیلی از سرمایه‌های غنی و باارزش کشور محسوب می‌شود که تاراج آن توسط قاچاقچیان و سوداگران سوخت خسارات زیادی را به اقتصاد کشور وارد می‌کند.

این مقام ارشد انتظامی با تاکید بر این که با انجام اقدامات اطلاعاتی و کارشناسی صورت‌گرفته توسط کارآگاهان پلیس امنیت اقتصادی، بسیاری از عاملان و فعالان قاچاق سوخت در نقاط مختلف کشور شناسایی شده‌اند و دستگیری آن‌ها در دستور کار قرار دارد، عنوان کرد: طرح‌های سراسری، منطقه‌ای و استانی مقابله با قاچاق سوخت با مهندسی اطلاعاتی صورت‌گرفته انجام می‌شود و تاکید می‌کنیم که قاچاقچیان کالا و سوخت تحت رصد پلیس هستند و به طور حتم به جرایم آنها رسیدگی خواهد شد.

وی با تاکید بر این که مقابله با قاچاق کالا در حقیقت به منزله دفاع از اقتصاد و تولید داخلی و جلوگیری از تورم است، افزود: پلیس امنیت اقتصادی فراجا با رصد دقیق جرایم اقتصادی حتی از قبل از مرزها و تا مبادی عرضه قاچاقچیان کالای قاچاق را پیگیری می‌کند.

به گزارش پایگاه خبری پلیس، رحیمی در پایان خاطرنشان کرد: در همین راستا طرح مقابله با خودروهای شوتی هم به طور مستمر در دستور کار قرار دارد. 

 
انتهای پیام/

کلید واژه ها:
فراجا, قاچاق کالا
دسته بندی: جامعه
تبلیغ

نظر شما

  • نظرات ارسال شده شما، پس از بررسی و تأیید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
نام شما : *
ایمیل شما :*
نظر شما :*
کد امنیتی : *
عکس خوانده نمی‌شود
برای کد جدید روی آن کلیک کنید